Конспект заняття в старшій групі на тему "Пошта". план-конспект заняття з розвитку мовлення (старша група) на тему

Мета: Закріпити знання по темі "Пошта"
завдання:
освітні:
. Узагальнити знання про поштові приладді, про роботу листоноші.
. Актуалізувати словник по темі.
. Закріплювати вміння узгоджувати іменники з числівниками.
. Розвивати фонематичні сприйняття, навички звукового аналізу та синтезу.
. Розвивати навички зв'язного мовлення: Удосконалювати вміння складати розповіді про предмети на задану тему, складати творчі розповіді.
Розвиваючі:
. Розвивати уміння обґрунтовувати свої судження.
. Формувати самоконтроль і самооцінку
. Розвивати психічні процеси: зорове і слухове сприйняття, увагу, логічне мислення.
. Зміцнювати м'язи очей і вдосконалювати їх координацію.
Виховні завдання:
. Виховувати повагу до праці дорослих (листоноші).
. Удосконалювати комунікативну готовність до навчання.
. Розвивати уміння уважно слухати вихователя і товаришів.
. Розвивати уміння підпорядковувати свої дії інструкцій.

Попередня робота: екскурсія на пошту, читання С. Я Маршак «Пошта»
Матеріал: інтерактивна дошка, проектор, бандероль з дитячим журналом і книгою.

Хід заняття:
1. Організаційний момент.
- Хлопці, сьогодні вранці нам принесли посилку. А щоб дізнатися, хто її приніс, треба відгадати загадку:
Він приніс нам телеграму:
Приїжджаю. Чекайте. Мамо.
Дідові пенсію приніс,
Хоч зовсім не Дід Мороз.
На ногах з світанку він. Хто ж це? (Листоноша)
Правильно. Молодці! Це листоноша.
2. Основна частина заняття.
2.1. - Зараз я вам пропоную послухати розповідь про те, як з'явилася пошта.
«Пошта займається пересиланням поштових відправлень-пісем, газет, журналів, грошових переказів, Бандеролей, посилок. Вся пересилання відбувається за допомогою транспорту. Необхідність розмовляти один з одним з'явилася у людей в давнину. Але як поговориш, якщо потрібний тобі людина знаходиться далеко? Після того, як люди навчилися читати і писати, ця проблема зникла. З'явилася поштовий зв'язок. Спочатку пошту перевозили на конях, потім стали перевозити по залізниці. Листи відправляли навіть з голубами, прив'язавши лист до лапці птаха. Пізніше кількість пошти збільшилася, і її стали перевозити літаком. В наш час, коли у кожного вдома є комп'ютер, листи і послання можна переслати за допомогою електронної пошти.
2.2. - А зараз дайте відповідь, як можна доставити лист?
-Щоб відправити лист по залізниці, потрібен ...? (Поштовий вагон)
-Щоб відправити лист авіапоштою, потрібен ...? (Літак)
-Щоб відправить лист голубиної пошти, потрібен ...? (Голуб)
-Щоб відправити лист електронною поштою, Потрібен ...? (Комп'ютер)
-Щоб відправити лист на Північ, потрібні ...? (Вертоліт, собача упряжка)
- Хлопці, подумайте, і скажіть який пошта зараз немає? (Голубиної)

2.3. Гімнастика для очей.
- А зараз подивимося вдалину, Дивитися прямо перед собою, поставити палець
На це часу не жаль, на відстані 25-30 см від очей, перевести погляд
Що поблизу і що далеко на кінчик пальця і \u200b\u200bдивитися на нього, потім
Очки розглянути повинні. опустити руку.
- Щоб ми не позіхали підняти очі вгору, вправо, вниз, вліво
Очі по колу побігли. і вгору; і назад: вліво, вниз, вправо і
Зупинка, і знову знову вгору.
В іншу сторону бігти.

2.4. Відгадування загадок.
- Я загадаю загадки про предмети, пов'язаних з роботою листоноші.
Загадки для пред'явлення.
Я синього кольору,
Вишу на стіні.
І багато привітів
Зберігається в мені.
На стіні на видному місці
Збирає вести разом,
А потім його мешканці
Полетять в усі кінці.
Він висить на видному місці,
Круглий рік ковтає вести. (Поштова скринька)

Заклеїли клеєм міцно
І до мене прислали терміново.
Я його не пошкодую:
Отримаю, і вмить розклею. (Конверт)

Аркуш паперу вранці
На квартиру носять нам.
На одному такому листі
Багато різних новин. (Газета)

Один раз в місяць вранці
Його покладуть в ящик до нас.
Товстий, яскравий - я так радий,
Дивлюся картинки все підряд. (Журнал)

Отримайте терміново звістку:
«Прилітаю рівно шість».
Поруч підпис - «мама».
Це - тел ... (грами).

2.5. Удосконалення навички зв'язного мовлення.
- Молодці! Уявіть себе дитячим журналом і розкажіть про себе? (Розповіді дітей)
- Придумайте розповідь про листоношу, використовуючи опорні картинки. Можете використовувати всі картинки, а можете тільки кілька.

2.6. Физкультминутка.
Що приніс нам листоноша
З товстою сумкою ходить він (діти марширують на місці)
Переклад, журнал, газету
У бандеролі дві касети (повороти тулуба право, вліво)
І лист для тітки Валі
Щоб її приїзду чекали (стрибки на двох ногах).

2.7. Робота з ребусами.
- Хлопці, листоноша приготував для вас сюрприз, а який, ми дізнаємося тоді, коли розгадаємо ребус. Вам треба визначити перший звук в назві картинки і скласти з цих звуків слово.
Діти виконують завдання і на екрані з'являється журнал (книга).
- Молодці, із завданням ви впоралися! (Вихователь дістає дитячий журнал і книгу).

2.8. Закріплення вміння узгоджувати іменник з числівником.
Але подивіться. Тут є ще якийсь - то дивний лист паперу. Що намальовано на ньому? (Конверти). Подивіться, чи вистачить кожному з вас конверта? Як ви це дізналися. (Порахували).

2.9. У нас теж є конверти, які ви купили вчора на пошті. Чи можемо ми відправити в них лист? (Ні). А що для цього необхідно? (Написати адресу)
А ось на моєму конверті вже написана адреса. Я можу його відправити? (Ні, на ньому немає марки).
Після заняття я вам пропоную написати лист і відправити його на вашу адресу.
Лист саме нікуди не піде,
Але в ящик його опусти -
Воно побіжить, полетить, попливе
Тисяча верст шляху.

3. Підсумок заняття.
- Зараз візьміть смайлик і розкажіть про те, чому ви такий вибрали.
Діти вибирають смайлик з відповідною їх настрою емоцією і обгрунтовують свій вибір.

мета: Знайомство з професією листоноші.
Програмні завдання:
продовжувати знайомити з професією листоноші,
розширювати уявлення про необхідність і користь його праці,
знайомити з людьми, які працюють на пошті, з атрибутами їх професії. розвивати зорове і слухове увагу при оповіданні вихователя про пошту. Виховувати повагу до праці листоноші.
Попередня робота:
1. читання оповідання В.Г.Сутеева "Ялинка" і вірші С.Я Маршака "Пошта";
2. виготовлення новорічних листівок для дітей дитячого садка д. Чура і п. Дзякіно;
3. дидактична гра «Професії».
Словникова робота: листоноша, марка, інтернет, телеграф, телеграма, авіапошта. вихователь: Хлопці, відгадайте ка загадку:
Він приніс нам телеграму:
«Приїжджаю, чекайте, мама».
Дідові пенсію приніс,
Хоч зовсім не Дід Мороз.
На ногах з світанку він,
Хто ж це?
Діти. Листоноша.
вихователь: Правильно, молодці. А ви хотіли б сходити в гості до листоноші?
Діти: Так.
вихователь: Значить, вирішено, ми з вами йдемо на пошту і відправимо наші вітальні листівки. Будуємося парами. Як йдемо по дорозі?
Діти. За узбіччі один за одним і не розтягуємося.
Вихователь: Правильно.
вихователь: Ось ми з вами і прийшли. Хлопці, як ви думаєте, що це таке?
Він синього кольору,
На стіні на видному місці
Збирає вести разом,
А потім його мешканці
Полетять в усі кінці.
Діти: Поштова скринька.
вихователь: Молодці! Правильно. А зараз я опущу в ящик наші листівки.
До поштової скриньки листи як птиці,
Злітаються, щоб вирушити в дорогу.
Комусь до Москви, а кому за кордон,
Лише адреса, дружок, не забудь.
А наші листівки відправляться в дитячі сади села Чура і селища Дзякіно. Давайте зайдемо на пошту і познайомимося з поштовими працівниками.
Діти: Доброго дня!
вихователь: Вітаю! Ось це наше, Кожільское поштове відділення зв'язку. Тут працюють чудові люди: начальник цього відділення зв'язку-Катерина Миколаївна і листоноша - Римма Володимирівна. Хлопці, як ви думаєте, для чого потрібна пошта?
Діти. Щоб листи писати. А моя бабуся тут отримує пенсію. А мені мама виписала журнал «Непоседа».
вихователь: Правильно. Пошта потрібна людям для того, щоб можна було зв'язатися з іншими людьми, привітати листівкою або телеграмою рідних і знайомих зі святом, розповісти в листі про себе, про сім'ю, про цікаві події. Ще можна відправити посилку, виписати цікаві журнали, газети. А перед святом Новий рік у листонош багато роботи. Вони помічники Діда Мороза і їм потрібно встигнути рознести святкову пошту.
Під свята більше
На пошті роботи ...
Поспішають поїзда,
І летять літаки.
Пливуть кораблі,
І машини бегут-
поштові вантажі
По світу везуть.
Під свята більше
На пошті вниманья ...
Поспішають привітання,
Поспішають пожеланья.
І без запізнень
Надійно і точно
Повинна їх доставити
За адресою пошта.
вихователь: Хлопці, подивіться, яке тут різноманітність святкових листівок. Зараз нам Катерина Миколаївна покаже конверт і листівку.
Скажіть мені, будь ласка, можна ось так відправити листівку?
Діти: Ні. Треба написати кому.
вихователь: Правильно. Треба написати адресу: місто чи село, вулицю, номер будинку, ім'я людини, якій пишеш.
У моєї бабусі вродили яблука, і вона хотіла б їх відправити мені на Новий рік. У лист яблука не полізуть, як бути?
Діти: Потрібно відправити в посилці.
Вихователь: Правильно. Як я відразу не здогадалася! Хлопці, а на чому перевозять пошту?
Діти: На машині, на поїзді, на літаку.
Вихователь: Молодці! Як одним словом назвати машину, поїзд, літак?
Діти: Це транспорт.
Хлопці, а для чого тут комп'ютери?
Діти: Грати.
вихователь: Може, хтось і грає. А ще можна писати по інтернету - це нова сучасна зв'язок.
Хлопці, давайте пройдемо в інший зал. Тут Римма Володимирівна підписує газети, журнали - кому віднести - і складає в свою велику сумку. Подивіться, яка вона важка. А якого кольору сумка?
Діти: Синього.
Вихователь: Правильно. І поштова машина, і форма листоноші теж синя. Нелегка, але дуже потрібна робота листоноші. І в мороз, і в спеку, і в дощ потрібно роздати все газети, журнали і листи.
Честь і слава листоношам,
Стомленим, запилених
Честь і слава листоношам
З товстою сумкою на ремені!
С.Я.Маршак.
вихователь: Давайте попрощаємося з прекрасними працівниками пошти і скажемо їм «спасибі» за їхню працю.
Діти: Дякую! До побачення!
Список використаної літератури:
1.Сутеев В.Г. "Ялинка".
2.Маршак С.Я. "Пошта"

Організація: ГБОУ Школа №1368 структурний підрозділ №2 (дитячий садок №2589)

Населений пункт: м Москва

Програмне зміст:
Розширити уявлення дітей про професії листоноші.
Продовжувати формувати вміння дітей узгоджувати свої дії з діями партнерів, дотримуватися в грі рольові взаємодії і взаємини.
Розвивати ігровий діалог, ігрова взаємодія. Активізувати і розширювати словниковий запас.

Словникова робота: посилка, бандероль, телеграма, поштова марка.

Попередня робота:
- читання твору С. Маршака "Пошта", "Пошта військова", відгадування загадок;
- бесіда про роботу листоноші, оператора поштового зв'язку, завідувача поштового відділення;
- виготовлення запрошень для батьків на Свято осені для відправлення поштою.

Предметно-ігрове середовище. Обладнання: бланки телеграм, журнал реєстрації поштових відправлень, повідомлення про посилці, конверти, вітальні листівки, газети, журнали, штампики.
Сумка для листоноші, кашкет листоноші, поштова скринька.

Хід гри:

«Хлопці, сьогодні ми з вами будемо грати в цікаву гру. Але спочатку послухайте вірш:

Крокує з сумкою шкіряного і кіпою газет

І листи і листівки, чого тут тільки немає!

І в дощ і в морози в будь-яку погоду

Поспішають листоноші доставити народу:

Кому-повідомлень та телепрограми,

Кому-переклади, кому телеграми.

Ви здогадалися, в яку гру ми гратимемо? (Пошта).
- А хто з вас був на пошті?
- Давайте згадаємо, що ми там бачили. (Поштова скринька, вітрини з конвертами, марками, листівками і т.д.)
- А хто мені скаже, навіщо люди приходять на пошту? (Написати листа, телеграму, посилку, бандероль, оформити підписку на газети, журнали)

Хлопці, а давайте подумаємо, коли ми приходимо на пошту, щоб відправити лист, то що ми повинні спочатку зробити. (Купити поштовий конверт і наклеїти на нього поштову марку, написати на конверті адресу того, кому ми хочемо відправити лист).
- Правильно! Адже навіть якщо ми живемо в одному місті, то все одно у всіх різні вулиці і будинки. Щоб лист не загубився треба вказувати правильну адресу. А що ж далі робити з листом? (Опустити в поштову скриньку).

А якщо нам треба відправити посилку або бандероль, то треба спочатку заповнити повідомлення, в якому також, як і на конверті необхідно вказати адресу того, кому ми відправляємо посилку і свою домашню адресу. Потім треба звернутися до працівника пошти, який зважить посилку, і укладе її в коробку або оберне папером. І обов'язково поставить на неї друк поштового відділення.

Робота на пошті цікава і дуже відповідальна. Адже треба уважно простежити, щоб всі листи, посилки, газети дійшли за потрібною адресою.

Листоноша приходить на роботу рано вранці, розбирає листи і листівки, складає їх в сумки і розносить по адресам. Бувають не прості листи, а замовні, які дуже важливі. Такі листи обов'язково записуються за номерами в спеціальний журнал реєстрації поштових відправлень.

Відправленням і видачею посилок займаються оператори поштового зв'язку. У них же можна і оформити підписку на журнали і газети, і тоді листоноша буде приносити їх прямо додому. Для цього треба заповнити спеціальний бланк, де вказується адреса. І на листи, і на посилки обов'язково ставиться печатка поштового відділення.

Найголовніша людина на почте- завідувач поштовим відділенням. Це дуже відповідальна робота. Адже дуже багато листів, газет, посилок, журналів проходить через поштове відділення щодня.

А тепер давайте розглянемо, що ж є у нас з вами для того, щоб почати гру: сумка листоноші, вона велика і містка; штампи нашого поштового відділення; сповіщення на посилку, конверти, поштові марки, бланки телеграм. Ось і поштову скриньку нашого відділення. А це - журнал реєстрації поштових відправлень, в який листоноша буде записувати найважливіші листи.

Перш ніж почати нашу гру, треба розподілити ролі. Хто з вас хоче бути листоношею? А оператором в посилкової відділі? А хто буде займатися продажем конвертів, марок, оформленням підписки на журнали? І давайте вирішимо, хто ж буде завідувачем?

Вибір ролей. Діти займають свої місця.

Поштове відділення відкривається.

Хід гри.
Дитина листоноша розбирає листи, журнали, газети; деякі листи реєструє в журнал, ставить печатку на листи, поштові листівки. Після цього укладає все в поштову сумку і відправляється розносити по адресам. (Хлопцям, які в цей час перебувають "вдома").

Інший працівник пошти продає конверти, марки. У посилкової відділі оператор оформляє і упаковує посилки, бандеролі, а також видає посилки і бандеролі відвідувачам за повідомленням.

Відвідувачі пошти купують конверти, наклеюють на них марки і укладають в конверти листи. Потім опускають листи в поштову скриньку; відправляють і отримують посилки. Гра триває до останнього відвідувача.

Підведення підсумків гри:
1. Чи сподобалася гра?
2. Чи сподобалися вам наші листоноші? Ввічливі були оператори? Сподобалося вам отримувати листи і посилки? (Так чи ні, чому).
3. Чи сподобалося самій дитині бути в ролі листоноші?

Погодьтеся, приємно отримувати листи від друзів, посилки, цікаві журнали. Пошта дуже потрібна і важлива.

Список використаної літератури:
1. Виноградова Н.А., Позднякова Н.В. Сюжетно-рольові ігри для старших дошкільнят. М. АЙРІС ПРЕС, 2008.
2. Губанова Н.Ф. Ігрова діяльність в дитячому садку. Мозаїка Синтез, М., 2009р.
3. Краснощекова Н.В. Сюжетно-рольові ігри для дітей дошкільного віку. Ростов-на-Дону, Фенікс, 2008.

Ігрове заняття в старшій групі для дітей з ТНР по лексичної теми «Пошта».

«Хто стукає у двері до мене?»

завдання:

Збагачувати і активізувати словник по темі «Пошта».

Закріплювати вміння дітей утворювати назви професій і дієслова за допомогою приставок.

Закріплювати вміння підбирати дієслова до іменників, використовувати в мові прітяж-тільні займенники чоловічого і жіночого роду «мій - моя - моє - мої», узгоджувати їх з іменниками.

Тренувати в узгодженні числівників з іменниками чоловічого, жіночого та середнього роду.

Удосконалювати вміння вживати граматичні категорії: іменники в називному, родовому і знахідному відмінках однини і множини.

Тренувати в грамотному вживанні прийменників НА - С, В - З, У, ПОД.

Удосконалювати складову структуру слів.

Розвивати зорову і слухову пам'ять, увагу, мислення.

Виховувати культуру мови: чи не викрикувати, не перебивати, не повторювати відповідь товариша.

матеріал : Картини із серії «Пошта», предмети і картинки з їх зображенням в єдиному і множині: лист, листівка, посилка, поштова скринька, газета, журнал, картки імен-ознак: назва об'єкта, місце, статева приналежність, одяг, дії, інструменти, користь.

словник :

іменники: пошта, листоноша, лист, конверт, марка, телеграма, посилка, адреса, листівка, газета, журнал, бандероль, друк, індекс, адресат, відправник, доставка, сумка, ящик.

дієслова: посилати, відправляти, отримувати, упаковувати, штампувати, розбирати,розносити, доставляти, виписувати, вітати, листуватися, заповнювати.

прикметники: поштовий, терміновий, цінний, замовлене, вітальний, важкий, легкий.

прислівники: швидко, повільно, високо, низько.

займенники:мій, твій, наші.

Х од заняття:

Організаційний момент - зачитування початку вірша «Пошта» С. Маршака.

Лог. - Хто стукає у двері до мене з товстою сумкою на ремені ....?

Д. - Це листоноша.

Лог. - Де працює листоноша? (На пошті) (ознака місця)

гра «Що потрібно для роботи листоноші?»

Лог. - Що потрібно для роботи листоноші? (Ознаки одяг і інструменти)

Д. - Листоноші потрібні: сумка, пошта, форма і т.д.

Лог. - У що одягнений листоноша?

Діти: - Листоноша носить синій костюм, а на голові - синю кашкет.

Лог. - Кому потрібні сумка, ящик, листи, пошта? (Листоноші)

Гра «Чого багато в сумці у листоноші?»

Лог. - Що в сумці у листоноші?

Д. - Лист, листівка, журнал, посилка, газета і т.д.

Лог. - Ми чарівники небагато: був один, а стане - багато.

Лог.- Тут одна листівка, а тут - листівки, багато листівок.

Д. - Тут один лист, а тут - листи, багато листів.

тут одна газета- газети, Багато газет. Тут один журнал - журнали, багато журналів.

Гра «Веселий рахунок»

Лог. - У вас на столах лежать картинки. Назвіть, що на них зображено.

Д. - Поштові приналежності.

Порахуйте і скажіть, скільки їх.

Д. - У мене на зображенні п'ять газет, шість листівок, вісім конвертів, сім листів і т.д.

рефлексія: - Що ви рахували? (Поштові приналежності)

Гра «Жадина» ( Мій - моя - мої, наші)

мій? ( Мій журнал, ящик, конверт)

Лог. - Про які поштові предмети можна сказатимоя? (Моя газета, моя посилка)

Лог. - Про які поштові предмети можна сказатимоє? (мій лист)

Фізкультурна хвилинка «Поштова скринька».

На лаву я встаю, Ритмічні кроки на місці

Ледве ящик дістаю. Підняти руки вгору, встати на носки і потягнутися

Відкриваю ящик З положення рук «поличка» розсунути руки вгору і вниз

Блакитний, блискучий. Почергове розведення рук в сторони

Посипалися з ящика Опустити руки вниз, струшуючи кистями

Листи справжні. присісти

Гра «Хто підбере більше слів?» (Ознака дії)

Лог. - Що робить листоноша?

Д. - Виймає листи і листівки з поштової скриньки.

Розносить і розкладає по ящиках пошту.

Упаковує пошту і отруює посилки. І т.д.

гра «Пограємо зі словом« писати »

(Закріплення умінь утворювати префіксальні дієслова)

Лог. - Людина (що робить?) Пише лист.

Що робив? Писав лист.

Що зробив? на писав, пере писав, ви писав, під писав і т.д.

Лог. - Чи схожі слова? Що в них однакове? (Частина - писав)

Лог. - А відрізняються ці слова приставками: ви-, під-, на-, пере-.

Гра «Скажи, де, куди, звідки?»

Лог. - Де працює листоноша? (На пошті.)

Куди люди опускають листи? (В поштову скриньку)

Звідки виймають листи? (З ящика).

У чому розносить листи листоноша? (У сумці).

У кого листи? (У листоноші). І т.д.

рефлексія:

Хто працює на пошті?

Що об'єднує слово «пошта»?

З яким словом грали? Як виходили нові слова?

Яка гра вам сподобалася більше і чому?

Поділитися